Anasayfa
Mesaj Gönder
İletişim
Arama  
Linkedin
Site Haritası

Halkbank’ın desteğini arkamıza alarak yola çıktığımızda takvimler 2011 yılı Haziran ayının son günlerini gösteriyordu. Sadece altı kişiden oluşan Halk Portföy kadrosunun SPK süreçlerini tamamlayıp  fonları devraldığı 2011 yılı sonunda yönettiği fon büyüklüğü, tamamına yakını para piyasası fonlarından oluşan, 650 milyon liradan ibaretti. 
 
Aradan geçen beş yıl içinde altı kişiden oluşan ekibimiz  yirmi iki kişiye, yönettiğimiz varlık büyüklüğü yıllık %58 ortalama ile sektördeki en hızlı büyümeyi kaydederek 4,4 milyar liraya, yönettiğimiz fon ve portföy sayısı ise dokuzdan 30'a yükseldi. Öte yandan geçmiş günlerde portföyümüzün tamamını oluşturan para piyasası fonlarının ağırlığının ise yüzde 50 seviyesine inmesi büyüme ile birlikte ürün yelpazemizin de nasıl güçlendiğini en iyi şekilde ifade etmektedir.
 
Bu bağlamda, Şirketimizin beşinci yılını icra edeceğimiz 2016 için “5 yılda 5 milyar TL” mottomuzu gerçekleştirmek üzere yolumuza hızla devam ediyoruz.
 
Halk Portföy bilanço dışı bu önemli büyümeyi gerçekleştirirken asli işi olan fon ve portföy performanslarından asla taviz vermedi. Ana ortağımız Halkbank’ın sağladığı güç ve istikrarla birlikte yatırım yönetimindeki uzmanlığımızın bir araya gelmesi yönettiğimiz bütün ürünlerde bizi farkedilir bir konuma getirdi. Endüstrimizin pasif yönetimi ön plana çıkartılmaya çalıştığı bu dönemde, Halk Portföy’ün, aktif yönetimin uzun vadede getirebileceği katma değeri gözler önüne serdiğine inanıyoruz.
 
2015 yılını genellikle 2023 hedefleri parelelinde portföy yönetim şirketlerine yeni vizyon getirecek olan kanun ve düzenlemelere uyum sağlama sorumluluğumuzu yerine getirmek üzere yaptığımız çalışmalarla geçirirken, ürün yelpazemize iki yeni fon eklemeyi de unutmadık. Öte yandan şirket karlılığımızı da %102 oranında arttırarak net karımızı 4 milyon 538 bin TL’ye çıkarmayı başardık.
 
Halk Portföy Yönetimi olarak üç temel amacın peşinden koşmaya devam edeceğiz;
  • Bize güvenen ve varlığını bize emanet eden her yatırımcı için mükemmel bir yatırım performansı gösterebilmek,
  • Sektördeki en yüksek yeteneğe sahip olan personeli bünyeye katıp, onlarla yola devam etmek,
  • Her müşterimize ihtiyaç ve risk profillerine göre en iyi hizmeti sağlamak,
Şundan hiçbir şüphemiz yoktur ki çok yüksek bir enerji ile başladığımız varlık yönetim misyonumuzu, önümüzde yıllarda farklı ve yatırımcı profilimize uygun ürünlerle desteklenmeyi ve uzun vadede yatırıcımlarımızı tatmin edecek düzenli performansı, Haziran 2011’deki enerjimizi asla kaybetmeden sunmaya devam edeceğiz..  
 

Alim TELCİ